Není teplo jako teplo

  • 1 / 5
  • 2 / 5
  • 3 / 5
  • 4 / 5
  • 5 / 5

Oheň byl odedávna centrem veškerého „rodinného“ dění. Šířil teplo, připravovaly se na něm pokrmy – vesměs tedy záležitosti vítané a členům domácnosti příjemné. Éra otevřených kuchyňských ohnišť, pecí a kachlových kamen je již minulostí – příjemné praskání živého ohně ale z domácností přesto nevymizelo.

Nejen přeneseně, ale i v podstatě výrazu samého – rodinný krb je synonymum domácí pohody, štěstí, zázemí. Spojují výhody vysoce efektivních kamen a klasických, romantických krbů. Jsou opravdu skvělou volbou pro každého, kdo chce docílit efektivního vytopení celé domácnosti, ale nehodlá vyhazovat zbytečně velký obnos za otop. Moderní krbová kamna dokážou při vhodném umístění vytopit i několik místností najednou. Jejich důmyslná konstrukce umožňuje okamžité použití pro libovolné obezdění. Vytápí s vysokou účinností, jsou velmi ekologická a mají malou spotřebu paliva – ve srovnání s klasickým krbem jen třetinovou. Krbová kamna zaručují díky keramickému sklu bezpečný a čistý provoz. Díky novodobým krbovým vložkám už není přítomnost otevřeného ohně v moderních domech, ale i větších bytech vzácností.


Za posledních několik let udělal vývoj krbových kamen velký pokrok především v donedávna ještě okrajové oblasti designu. Prakticky to znamená mnohem větší estetické možnosti začlenění těchto topidel do nejrůznějších typů interiérů i využití ve větší míře mnoha dalších tradičních i méně obvyklých materiálů.
Domácí krby (i ty s otevřeným ohništěm) se těší stále větší oblibě.
Obvyklejší variantou jsou krby nástěnné, které mohou být buď vestavěny přímo do zdi, nebo na zeď zavěšeny (ke zdi přistaveny). Pro výběr i instalaci je třeba minimálně konzultace odborníka a nejlépe je nechat těleso instalovat přímo výrobcem, případně specializovanou firmou, která také na provedené práce a funkčnost zařízení poskytne patřičné záruky. Mají ale také řadu vymožeností posilující uživatelský komfort. Například centrální přívod vzduchu, zajišťující přisávání vzduchu z externí místnosti nebo zvenčí. Neubývá tak z místností kyslík, který je zapotřebí k příjemnému životu v daném obydlí.


Teprve potom se můžeme skutečně těšit z kouzla praskajících plamenů.
 

Čtěte více
Novinky
SOUTĚŽE
SEZNAM - KONTAKTY - DATOVÁ SCHRÁNKA

SEZNAM - KONTAKTY - DATOVÁ SCHRÁNKA

seznam, telefony. kontakty,datová schránka  

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LYŽOVÁNÍ 2015

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LYŽOVÁNÍ 2015

MISTROVSTVÍ SVĚTA V BĚŽECKÉM A SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ ve švédském Klövsjö  

18.MISTROVSTVÍ  ČESKÉ REPUBLIKY V SILNIČNÍ CYKLISTICE ČSMPS - RAČICE 2015

18.MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V SILNIČNÍ CYKLISTICE ČSMPS - RAČICE 2015

Račice  u Roudnice nad Labem je místem pro naše každoroční cyklistické úspěchy.  Letos máme nová želízka v ohni a nové tváře, které doplňují...

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021  

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

https://www.nadaceterezymaxove.cz/

Speciály
NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

https://www.nadaceterezymaxove.cz/ čtěte hned

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021   čtěte hned

WEBY a PROGRAMOVÁNÍ  na MÍRU. - DARUJ HRAČKU 2020

WEBY a PROGRAMOVÁNÍ na MÍRU. - DARUJ HRAČKU 2020

čtěte hned

VÁNOČNÍ DÁRKY pro DD společně  VESPOJENÍ z.s.

VÁNOČNÍ DÁRKY pro DD společně VESPOJENÍ z.s.

čtěte hned