Létající pohovka Cloud


Toužíte mít v bytě exkluzivní kousek nábytku, který by uváděl v úžas každého příchozího? Máme pro vás tip na pohovku Cloud, která létá a po které prahnou milionáři světa.

Možná si ještě pamatujete na čínské hračky, které využívaly  magnetu a jeho rotující síly, která dokázala roztočit malý model zeměkoule. Netrvalo dlouho a designéři vytvořili nový trend magnetického nábytku na podobné bázi. Sice nerotuje, ale vznáší se. Zatím bylo vyrobeno několik kusů, ale již teď jsou objednávky na rok dopředu.

Princip se skrývá v tom, že jak v podlaze tak i v dolním rámu pohovky Cloud (oblak)  jsou vbudovány magnety. Magnety se však navzájem odpuzují a proto není sedačka přitahována, ale naopak se vznáší. Tato unikátní koncepce byla poprvé vyzkoušena v Japonsku v designérské společnosti D.K.and Wei a  během čtyř let zdokonalena tak, aby přinášela maximální komfort, unikátní vzhled a iluzi relaxace na opravdovém oblaku. 

Architekt Janjaap Ruijssenaars z Holandska se nadchl touto koncepcí a šest let tvořil vznášející se  lůžko, které by bylo právoplatným nástupcem běžné manželské postele. Princip je stejný jako u  Cloudu, magnety zabudované v posteli a v zemi se navzájem odpuzují, a tak se postel vznáší. Větší lůžko  je přidržováno ocelovými lanky, aby nevybočilo z dráhy magnetu a unese až 900 kilogramů. Je k mání za 1,2 milionu euro. Menší verze jednolůžka udrží 80 kilogramů.

Na milionářském veletrhu, kde jsou každoročně představovány ty nejdražší a nejzajímavější přístroje a vymoženosti moderní techniky, sklidila vznášející se lůžka obrovský úspěch. Japonští designéři jsou zavaleni žádostmi i o jiné druhy vznášejícího se nábytku a odborníci přemýšlí nad tím, jak této myšlenky využít v konceptech nového moderního bydlení.
 

Čtěte více
Novinky
SOUTĚŽE
SEZNAM - KONTAKTY - DATOVÁ SCHRÁNKA

SEZNAM - KONTAKTY - DATOVÁ SCHRÁNKA

seznam, telefony. kontakty,datová schránka  

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LYŽOVÁNÍ 2015

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LYŽOVÁNÍ 2015

MISTROVSTVÍ SVĚTA V BĚŽECKÉM A SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ ve švédském Klövsjö  

18.MISTROVSTVÍ  ČESKÉ REPUBLIKY V SILNIČNÍ CYKLISTICE ČSMPS - RAČICE 2015

18.MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V SILNIČNÍ CYKLISTICE ČSMPS - RAČICE 2015

Račice  u Roudnice nad Labem je místem pro naše každoroční cyklistické úspěchy.  Letos máme nová želízka v ohni a nové tváře, které doplňují...

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021  

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

https://www.nadaceterezymaxove.cz/

Speciály
NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

https://www.nadaceterezymaxove.cz/ čtěte hned

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021   čtěte hned

WEBY a PROGRAMOVÁNÍ  na MÍRU. - DARUJ HRAČKU 2020

WEBY a PROGRAMOVÁNÍ na MÍRU. - DARUJ HRAČKU 2020

čtěte hned

VÁNOČNÍ DÁRKY pro DD společně  VESPOJENÍ z.s.

VÁNOČNÍ DÁRKY pro DD společně VESPOJENÍ z.s.

čtěte hned