Co je loft a ateliér ?

Vydal   |   Publikováno 25. 04. 2010


Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov, jako je tomu například u rekonstruované části Liberty Building. Nejvýraznějšími prvky těchto bytů je vzdušnost a prostor. Ateliéry jsou jednotky, které jsou vhodné i pro bydlení, ale díky přísným normám, nesplňují přesné parametry bytu. V případě Liberty Building je to například tím, že do bytu nesvítí přímé slunce déle, než 90minut za den.

Loft

Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov, jako je tomu například u rekonstruované části Liberty Building. Nejvýraznějšími prvky těchto bytů je vzdušnost a prostor. To je možné především díky vysokým stropům, galeriím, které vznikají spojením 2 pater nebo díky tomu, že byt nění zbytečně rozdělen příčkami na malé místnosti. Další výrazný prvek je například velikost oken, díky čemuž jsou byty prosvětlené a toto vše záměrně umocňuje industriální prostředí.

Ateliér

Ateliéry jsou jednotky, které jsou vhodné i pro bydlení, ale díky přísným normám, nesplňují přesné parametry bytu. V případě Liberty Building je to například tím, že do bytu nesvítí přímé slunce déle, než 90minut za den. Jednotka jinak umožňuje stejně komfortní bydlení, jako je tomu ve standardních bytech. Nevýhodou je,že atelier spadá do sazby 19% DPH a nemůžete mít zde trvalé bydliště. Často však je cílem investorů, kteří si zde zřizují KANCELÁŘE, SÍDLA FIRMY, ČI UBYTOVNY PRO ZAMĚSTNANCE.(možnost pro investiční účely). Ateliéry jsou provedeny v CASCO standardu a dle Vašich požadavků je možné je upravit do konečné podoby

Standard CASCO

Standard, kde nejsou definovány konečné zařizovací prvky. Voda, kanalizace (pouze v jádru), bez vnitřního rozvodu ukončena v krabici s pojistkami, hrubá podlaha (podlaha bez finální nášlapné vrstvy). Prostor vybaven tímto standardem musí být zkolaudovatelný.

 

Čtěte více
Novinky
SOUTĚŽE
SEZNAM - KONTAKTY - DATOVÁ SCHRÁNKA

SEZNAM - KONTAKTY - DATOVÁ SCHRÁNKA

seznam, telefony. kontakty,datová schránka  

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LYŽOVÁNÍ 2015

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LYŽOVÁNÍ 2015

MISTROVSTVÍ SVĚTA V BĚŽECKÉM A SJEZDOVÉM LYŽOVÁNÍ ve švédském Klövsjö  

18.MISTROVSTVÍ  ČESKÉ REPUBLIKY V SILNIČNÍ CYKLISTICE ČSMPS - RAČICE 2015

18.MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V SILNIČNÍ CYKLISTICE ČSMPS - RAČICE 2015

Račice  u Roudnice nad Labem je místem pro naše každoroční cyklistické úspěchy.  Letos máme nová želízka v ohni a nové tváře, které doplňují...

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021  

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

https://www.nadaceterezymaxove.cz/

Speciály
NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM

https://www.nadaceterezymaxove.cz/ čtěte hned

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021

DARUJ HRAČKU 2021   čtěte hned

WEBY a PROGRAMOVÁNÍ  na MÍRU. - DARUJ HRAČKU 2020

WEBY a PROGRAMOVÁNÍ na MÍRU. - DARUJ HRAČKU 2020

čtěte hned

VÁNOČNÍ DÁRKY pro DD společně  VESPOJENÍ z.s.

VÁNOČNÍ DÁRKY pro DD společně VESPOJENÍ z.s.

čtěte hned